Wyżywienie BB, HB, SC – co oznaczają te i inne skróty?
Jeśli pierwszy raz wybierasz rodzaj wyżywienia w hotelu, możesz pogubić się we wszystkich skrótach i ich znaczeniu. W rzeczywistości łatwo je zapamiętać. Czego możesz się po nich spodziewać?
BB (Bed & Breakfast)
Wraz z pokojem masz zapewnione śniadanie. Jest to opcja wybierana przez osoby, które za dnia dużo zwiedzają, a w hotelu pojawiają się tylko na chwilę przed i po spaniu. Lista hoteli ze śniadaniami w cenie
HB (Half Board)
W cenie pokoju otrzymasz i śniadanie, i obiadokolację. Jeśli chcesz regularnie odwiedzać pobliskie restauracje w porze obiadowej, to coś dla Ciebie. Pamiętaj tylko, że w tym wariancie darmowe napoje dostaniesz często tylko do śniadania. Lista hoteli ze śniadaniami i obiadokolacją w cenie
FB (Full Board)
Czyli śniadanie, obiad i kolacja w cenie. Tak, jak powyżej – z darmowym napojem tylko do śniadania. Alternatywa dla turystów, którzy większość czasu spędzają w hotelu. Często okazuje się mniej korzystna niż All Inclusive. Lista hoteli z 3 posiłkami w cenie
OV (Overnight), BO (Bed Only), RO (Room Only)
Wszystkie te opcje sprowadzają się do jednej zasady: braku wyżywienia ze strony hotelu. Wybierz je, jeśli planujesz w nim tylko nocować.
SC (Self Catering)
Lubisz gotować i… oszczędzać? Wybierz SC, jeśli tylko Twój hotel daje Ci do dyspozycji aneks kuchenny. Przygotowuj posiłki samodzielnie, robiąc zakupy w pobliskim sklepie. Lista hoteli z własnym wyżywieniem
ZPR/PP (Program Package)
Posiłki będą Ci wydawane według programu hotelu lub wczasów. Często jest to związane z zaplanowanymi wyjazdami. Lista hoteli z wyżywieniem według programu wycieczki
All Inclusive Super, Ultra, Soft, 24h – czym się od siebie różnią?
All Inclusive, czyli „wszystko w cenie” nie oznacza zawsze tego samego.
Zobacz listę hoteli z opcją All Inclusive w cenie
Różne hotele mogą oferować je w przeróżnych opcjach (np. Soft, Ultra):
Standardowe All Inclusive
Zazwyczaj oznacza trzy posiłki dziennie (często w formie stołu szwedzkiego), przekąski, napoje i regionalne alkohole o określonych godzinach (np. do 23:00), w wyznaczonych do tego miejscach.
Zobacz oferty Last Minute
All Inclusive Soft/Light
To nieco skromniejsza wersja All Inclusive, ale nadal oferująca więcej, niż np. FB. Są to standardowo 3 posiłki i limitowane napoje bezalkoholowe, a czasami też wybrane alkoholowe.
All Inclusive 24/Plus
To coś dla Ciebie, jeśli cenisz sobie wolność wyboru i… lubisz imprezować nocami. All Inclusive w tej wersji zapewnia to samo, co podstawowe, ale bez ograniczeń czasowych.
All Inclusive Ultra/Premium/Total
To wybór osób, które cenią sobie najwyższe standardy i sięgają po napoje z półki premium. W ramach UAI dostaniesz wszystko to, co przy podstawowej opcji, ale też dostęp do markowych trunków, room service i nierzadko darmowych usług, za które standardowo trzeba zapłacić (np. SPA).
Wyszukaj oferty All Inclusive
Skorzystaj z wyszukiwarki poniżej aby zobaczyć oferty All Inclusive dopasowane do Twoich potrzeb. Wyniki wyszukiwania otworzą się w nowej karcie przeglądarki, na stronie naszego partnera.
Zbędny wydatek czy oszczędność pieniędzy?
All Inclusive jest droższe od innych rodzajów wyżywiania w hotelach – przynajmniej na pierwszy rzut oka. Wakacje są przecież od tego, żeby zapomnieć o codziennych troskach i odpoczywać, tak, jak lubisz, bez ograniczeń.
Dlatego też często, nawet jeśli tego nie planowali, ludzie dają się wtedy ponieść emocjom i chadzają do drogich restauracji czy też imprezują w hotelowym barze. Dodatkowe wydatki są też nieuniknione, jeśli planujesz zabrać ze sobą dzieci, którym tak ciężko odmówić smacznej przekąski. Nie mówiąc już o tym, ile kosztuje zwykła butelka wody w hotelach.
To wszystko sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na wykupienie tego rodzaju wyżywienia i… oszczędza! Ta opcja zawsze wychodzi taniej niż regularne żywienie się na mieście. Pozwoli Ci też nie martwić się o swoje fundusze, bo wszystko zostało opłacone z góry. All Inclusive może Cię wynieść dużo mniej niż np. BB czy HB.